SP DK Ilikethis Blua Loko

 

Udstillingsresultater:

    

Klasse 12 - 4-7 mdr.:
06.08.2017 Herlufmagle DARAK, Hans G. Lindberg, SE (RIP) - EX1
07.08.2017 Herlufmagle DARAK, Helene Reiter, DE - EX1
03.09.2017 Vamdrup JYRAK, Britta Busse, DE, EX1, NOM
04.09.2017 Vamdrup JYRAK, Ad de Bruijn, NL, EX1
22.10.2017 Kolding Katteklubben, Martti Peltonen, SE - EX1
23.10.2017 Kolding Katteklubben, Gerado Fraga y Guzmán, ES - EX1
 
Klasse 11 - 7-10 mdr.:
19.11.2017 Vorbasse JYRAK, Dorota Szadurska, PL - EX, NOM, BIS
20.11.2017 Vorbasse JYRAK, Yan Rocha Folch, FR - EX1
14.01.2017 Hørning JYRAK, Rolf Voehringer, CH - EX1
15.01.2017 Hørning JYRAK, Juan José Martinez Vizcaino, ES - EX1, NOM
 
Klasse 10 - Åben:
04.03.2017 Vallensbæk DARAK, Ad de Bruijn, NL - EX1, CAP, NOM, BOX
01.04.2017 Århus JYRAK, Hanne Sofie Sneum, DK - EX1, CAP, NOM
02.04.2017 Århus JYRAK, Donatella Mastrangelo, IT - EX1, CAP
 
Klasse 8 - Premier:
06,05.2017 Hvidovre Racekatten, Dorte Kaae, DK - EX1, CAPIB
13.05.2017 Bad Nauheim, HEC, Tyskland, Alfred Wittich-Soojarit, CH - EX1, CAPIB, NOM, BIS
14.03.2017 Bad Nauheim, HEC, Tyskland, Louis Coste, EX1, CAPIB, NOM
 
Klasse 6 - International Premier:
17.06.2017 Vejle JYRAK, Martti Peltonen, SE - EX1, CAGPIB
01.07.2017 Herning JYRAK, Dorte Kaae, DK - EX1, CAGPIB, NOM, BOX
23.07.2017 Brejning Katteklubben, Jørgen Billing, DK - EX1, CABPIB
02.09.2017 Hedensted JYRAK, Ad de Bruijn, NL - EX1, CAGPIB, NOM, BOX
03.09.2017 Hedensted JYRAK, Stephe Bruin, NL - EX1, CABPIB
28.10.2017 WORLD SHOW HOLLAND Felikat, Anna Wilzcek, PL - EX1, CAGPIB
18.11.2017 Odense JYRAK, Ad de Bruijn, NL - EX1, CAGPIB
19.11.2017 Odense JYRAK, Martti Peltonen, SE - EX1, CAGPIB, NOM
 
Klasse 4 - Grand International Premier:
13.01.2018 Nørresundby JYRAK, Pia Nyrup, DK - EX1, CAPS, NOM, BOX
14.01.2018 Nørresundby JYRAK, Hanne Sofie Sneum, DK (RIP) - EX1, CAPS
17.03.2018 Nyborg JYRAK, Hanne Sofie Sneum, DK (RIP) - EX1, CAPS, NOM, BOB4
16.06.2018 FÆNGSLET JYRAK, Britta Busse, DE - EX1, CAPS, NOM
17.06.2018 FÆNGSLET JYRAK, Ad de Bruijn, NL - EX1, CAPS, NOM
07.07.2018 Herning Landskue JYRAK, Hanne Sofie Sneum, DK (RIP) - EX1, CAPS
04.08.2018 Herlufmagle DARAK, Ad de Bruijn, NL - EX1, CAPS, NOM, BOX
05.04.2018 Herlufmagle DARAK, Martin Sanda, CZ - EX1, CAPS, NOM, BOX
02.09.2018 Wroclaw CCW Polen, Nurit Pahl, IL - EX1, CAPS, NOM
03.09.2018 Wroclaw CCW Polen, Gerardo Fraga y Guzmán, ES - EX1, CAPS, NOM
30.09.2018 Forum Felis Danica, Pia Nyrup, DK - EX1, CAPS, NOM
 
Klasse 2 - Supreme Premier 2018:
20.10.2018 Kolding Katteklubben, Lone Lund, DK - PH
24.11.2018 Århus JYRAK, Yan Rocha Folch, FR - PH, NOM
25.11.2018 Århus JYRAK, Gerardo Frage y Guzmán, ES - PH
 
Klasse 2 - Supreme Premier 2019:
12.01.2019 Skanderborg JYRAK, Ad de Bruijn, NL - PH, NOM
13.01.2019 Skanderborg JYRAK, Juan José Martinez Vizcaino, ES - PH, NOM
02.03.2019 Dragør DARAK, Marcin Biernaczyk, PL - PH, NOM
30.03.2019 Hedensted JYRAK, Pia Nyman, FI - PH
31.03.2019 Hedensted JYRAK, Nathalie Smits-Peelen, NL - PH
12.05.2019 Birkerød Racekatten, Sirpa Lindelöf, SE - PH, NOM
25.05.2019 Alingsås Spinneriet Sverige, Jaana Jyrkinen, FI - PH
26.05.2019 Alingsås Spinneriet Sverige, Jørgen Billing, DK - PH, NOM
15.06.2019 Nyborg JYRAK, Petra Cerná, GB - PH
16.06.2019 Nyborg JYRAK, Helene Reiter, DE - PH
06.07.2019 Herning Landskue JYRAK, Pia Nyrup, DK - PH
04.08.2019 Ølstykke DARAK, Ad de Bruijn, NL - PH, NOM
24.08.2019 Kristiansand SØR Norge, Yan Roca Folch, FR - PH
25.08.2019 Kristiansand SØR Norge, Lone Lund, DK - PH, NOM
14.09.2019 Århus JYRAK, Caroline Stoa, NO - PH, NOM
15.09.2019 Århus JYRAK, Juan José Martinez Vizcaino, ES - PH
21.09.2019 Køge Racekatten, Luigi Comorio, IT - PH, NOM
16.11.2019 Vamdrup JYRAK, Martti Peltonen, SE - PH, NOM
17.11.2019 Vamdrup JYRAK, Leslie van Grebst, DK - PH
 
Klasse 2 - Supreme Premier 2020:
11.01.2020 Nørresundby JYRAK, Pia Nyrup, DK - PH
12.01.2020 Nørresundby JYRAK, Dorte Kaae, DK - PH, NOM